لمینیت دندان

لمینیت دندان بهترین روش برای داشتن لبخندی زیبا و هالیوودی است.

منظور از لمینیت دندان چیست؟

لمینیت دندان یا روکش دندانی که برخی به آن لامینیت یا لمینت نیز می گویند، پوسته های نازکی به رنگ دندان هستند که به سطح جلوی دندان ها متصل می شوند و ظاهر آنها را بهبود می بخشند. لمینت بر سطح قدامی دندان های فک بالا و پایین سوار شده و زیبایی ظاهری دندان ها و لبخند را بهبود می بخشد.

روکش ها را می توان برای درمان بسیاری از مشکلات زیبایی از جمله دندان های خرد شده، شکسته، تغییر رنگ داده یا کوچکتر از حد متوسط استفاده کرد. برخی از افراد ممکن است در صورت شکستگی یا تراشه شدن دندان، فقط یک روکش دریافت کنند؛ اما بسیاری افراد بین شش تا هشت روکش استفاده تا یک لبخند یکنواخت و متقارن ایجاد کنند. هشت دندان بالایی متداول ترین انتخاب برای لمینت کردن هستند.

چرا لمینت روش خوبی برای سفیدکردن دندان ها است؟

لمینت های دندان معمولاً از پرسلن ساخته می شوند.لمنیت دندان بسیار مشابه روکش‌ است که از یک ماده نازک و سفارشی تشکیل شده تا روی سطح دندان قرار گیرد و ظاهر آن را بهبود بخشد. این روش برای بیماران جز روش‌های کم تهاجمی است و راهی عالی برای ایجاد یک لبخند جذاب است. لمینت از پوسته‌ای به رنگ سفید و خاص تشکیل می‌شود که ظاهر دندان‌ها را به طور کلی تغییر می‌دهد .

استفاده از لمینت های دندانی سنتی مانند جرمگیری دندان مستلزم انجام کارهای آماده سازی سخت و زمانبرتری در مقایسه با جایگزین های امروزی می باشند. لمینت های جدید که گاهی اوقات "روکش (لمینت) بدون آماده سازی" نامیده می شوند؛ زمان کمتری را می طلبند و اعمال آن ها تهاجمی تر است.

در روکش های قدیمی تر، دندانپزشک مجبور به خرد کردن دندان ها و تغییر شکل آن ها بود تا به بستری مناسب جهت قرارگیری روکش ها تبدیل شوند. این پروسه ی تهاجمی به مینای دندان آسیب جدی وارد می کرد و معمولا به بی حسی موضعی نیاز داشت؛ اما در لمینت های جدید نیازی به اعمال این پروسه ها وجود ندارد و در صورت نیاز، بسیار جزئی خواهند بود. لمینت مانند بلیچینگ دندان به سادگی روی مینای دندان قرار می گیرد و هیچ نیازی به داروهای بی حسی یا بی هوش کننده نخواهد بود.

مزایای لمینت دندان

لمینت سرامیکی دندان

لمینت سرامیکی دندان

لمینت سرامیکی یکی دیگر از گزینه‌های زیباسازی دندان است که از یک پوسته بسیار نازک تشکیل شده و روی دندان‌ها به صورت سفارشی قرار می‌گیرد. این نوع پوشش ساختاری قوی و ماندگار دارد و طول عمر آن بین ۱۵ الی ۲۰ سال است. یکی از ویژگی‌های خاص و پرطرفدار مدل سرامیکی این است که هرگز لک نمی‌شود و زیبایی بسیار جذابی دارد.

دیگر ویژگی‌های آن طبیعی بودن بسیار نازک، با دوام و چسبندگی دائمی آن می‌باشد. شما می‌توانید این روش را برای رفع ساییدگی دندان‌ها، ناهمواری‌های جزئی، تغییر رنگ دادن دندان‌ها استفاده کنید و از ظاهر زیبای دندان‌های خود لذت ببرید. تنها نکته‌ای که باید رعایت شود، نگهداری و مراقبت مداوم است. در واقع هرگز نباید از مسواک زدن و نخ دندان کشیدن را فراموش کنید.

 

لمینت متحرک دندان

لمینت متحرک همانند مانند روکش دندان دیگر روش‌های زیبایی یک پوشش مناسب برای ظاهر نامطلوب دندان‌هاست و تنها فرقی که با مدل ثابت دارد این است که هر زمان لازم باشد از روی دندان‌ها برداشته می‌شود. این نوع پوشش بعد از قالب‌گیری و اندازه‌گیری دندان‌ها مختص دندان‌های شما تولید خواهد شد و روشی مناسب برای پوشاندن عیب و ایرادهای دندان‌هاست و درمان ریشه دندان و ظاهر و لبخند شما را بهبود می‌بخشد. یکی از نکات مراقبتی برای استفاده از لمینت متحرک، تمیز نگه داشتن آن است که باید بعد از هر بار استفاده آن را تمیز کنید. همچنین این مدل باید هنگام غذا خوردن به آرامی از دهان خارج شود و آن را آبکشی کنید.

بزرگترین فایده ی لمینت کردن ، بهبود ظاهر دندان ها است و به شما لبخندی درخشان تر و یک دست تر می بخشد. روکش دندان اغلب برای درمان نیز زیبایی استفاده می شود.

 

لمینت متحرک دندان

چگونه از لمینت ها مراقبت کنیم؟

چگونه از لمینت ها مراقبت کنیم؟

برخلاف سایر پروسه های دندانپزشکی، روند بهبود زمان زیادی طول نمی کشد. در عوض، هنگامی که روکش ها روی سیمان قرار می گیرند و اثر داروهای بی حسی از بین می روند، می توانید مانند معمول غذا بخورید و بجوید.

در برخی موارد، بلافاصله پس از استفاده از لمینت، ممکن است متوجه شوید که کمی زبر است. این نقاط زبر معمولاً از سیمان اضافی که می تواند به روکش بچسبد ایجاد می شوند. پس از چند روز غذا خوردن معمولی و مسواک زدن، از بین می روند. در غیر این صورت، دندانپزشک شما می تواند آنها را صاف کند.

قیمت لمینت دندان

لمینت دندان روشی عالی برای بهبود ظاهر کلی لبخند است، از رنگ دندان‌ها گرفته تا شکل و اندازه، این دروش به عنوان یک درمان غیر تهاجمی شناخته می‌شود. لمینت سرامیکی ماندگاری و دوام بالاتری دارد و از نظر ظاهری براق‌تر است. در واقع می‌توان گفت، متریال سرامیکی در سطح بالایی قرار دارد. قیمت لمینت دندان به موارد مختلفی بستگی دارد مانند جنس، نوع لمینت و تعداد آن.

پیشنهاد ویژه لمینیت دندان

تا ۳۰درصد تخفیف لامینیت سرامیکی ویژه برای روز های جمعه

  • این تخفیف مخصوص افرادی است که از طریق سایت به کلینیک مراجعه می کنند.

مراحل انجام لمینیت

معمولاً بین یک تا دو هفته طول می کشد تا دندانپزشک قالب شما را بسازد. در این نوبت، دندانپزشک شما تناسب، شکل و رنگ روکش ها را ارزیابی می کند تا مطمئن شود برای شما کاملا مناسب اند.

سپس، دندانپزشک شما دندان های شما را کاملاً تمیز می کند. این کار امری ضروری است زیرا ممکن است باکتری ها در زیر لمینت به دام افتند و موجب بروز پوسیدگی شوند. سپس، دندانپزشک از ابزار آسیاب برای ساختن بافتی سخت تر روی دندانی که لمینت روی آن قرار دارد استفاده میکند. این امر باعث می شود روکش راحت تر به دندان بچسبد.

دندانپزشک از ماده خاصی به نام سیمان دندان برای متصل کردن لمینت ها استفاده می کند. سپس با استفاده از تابش اشعه ماوراء بنفش، سیمان به کار رفته را سفت می کند. به همین دلیل زمان مورد نیاز برای انجام این پروسه بسیار سریع خواهد بود و لبخند جدید شما در کمترین زمان ممکن آماده می شود.

مراحل انجام لمینیت دندان

قسمت نظر بسته شده است.

مشاوره رایگان و تماس