بلیچینگ دندان

قیمت بلیچینگ کردن دندان

دندان ها جز اعضای مهم بدن هستند که به دلیل جویدن مواد غذایی نقش مهمی در رسیدن مواد غذایی لازم به بدن بازی می‌کنند همچنین به دلیل قرار گرفتن آنها در صورت نقش مهمی در زیبایی صورت دارند و اگر به دلایل مختلف زرد و یا سیاه شوند ممکن است باعث افت شرایط صورت شده و در نتیجه کاهش اعتماد به نفس افراد مختلف شوند لذا روش های زیادی برای جرم گیری و زیبایی دندان ها استفاده می‌شود یکی از این روش ها بلیچینگ، سفید کردن دندان با استفاده از مواد خاصی است که برای انجام آن نیازی به تراشیدن دندان ها نمی باشد.همه افراد می‌توانند برای سفید کردن دندان های خود از این روش استفاده کنند. البته باید توجه داشت که برای سفید کردن دندان به روش بلیچینگ فقط قصد و اراده فرد مهم نیست بلکه اول باید دندانپزشک دندان های فرد متقاضی را ببیند و معاینه کند و در صورت نبودن مشکل برای سفید کردن دندان های فرد متقاضی و روکش دندان این روش را تجویز کند.
همه ما آرزوی داشتن لبخندی سفید و درخشان را داریم. اما متاسفانه به دلیل
هزینه بلیچینگ دندان ممکن است از انجام این اقدام زیبایی دندان خودداری کنیم. دندان ها با گذشت سال ها درخشندگی خود را از دست می‌دهند.
همانطور که مینای دندان در لبخند و خندیدن حضور پر رنگی دارند، کدر و کثیف شدن آن می تواند ظاهر دندان ها و لبخند شما را بسیار ناخوشایند جلوه دهد به همین خاطر، افراد بسیاری به فکر سفید کردن و بلیچینگ دندان می افتند و بیش از یک سوم افراد نگران دندان های خود هستند و معتقدند لبخند غیرجذاب به شانس آن ها برای پیدا کردن شغل مناسب آسیب می زند.

 

سفیدی دندان

سفیدی و زیبایی دندان ها

جرم گیری دندان ها

رفع جرم گیری و زردی دندان ها

رفع لک های دندان

بدون تراشیدن دندان

ظاهری زیبا

دندان های درخشان و روشن

انواع بلیچینگ دندان

حضور دندان های زرد و کدر یکی از ناامنی های رایج در ظاهر افراد است که روش های مختلفی برای رفع و پیشگیری از آن وجود دارد. در کنار پرهیز از مصرف غذاها و نوشیدنی ها، سفید کردن دندان ها یکی از بهترین راهکارها برای داشتن لبخند هالیوودی است. در عین این که تصمیم بگیرید کدام روش را انتخاب کنید، باید برای تمیز نگهداشتن خود تلاش کنید و در چند وقت یکبار برای معاینه نزد پزشک بروید.

بلیچینگ بیرونی دندان 

این روزها درخواست زیبایی دندان روز به روز در حال افزایش است و تمایل افراد برای زیبا نگهداشتن دندان هایشان بسیار بالاست. بلیچینگ بیرونی دندان ها موجب شفافیت بیشتر دندان ها می شود و هر گونه لک و رنگی که روی دندان ها به وجود آمده را از بین می برد. این روش بر پایه هیدروژین پر اکساید برای اکسید کردن هر گونه رنگ های غیر طبیعی روی دندان استفاده می شود و دارای دو مرحله درمانی است. هر دو مرحله موجب سفید و درخشان شدن قسمت بیرونی دندان ها می شود. برخی روش های پرطرفدار و رایج برای سفیدی دندان ها شامل آفیس، هوم، محصولات سفیدکننده، مداد سفید کننده، ذغال فعال، جوش شیرین و ... است. تمام مواد شیمیایی با نفوذ به ساختار کریستالی دندان باعث اکسید شدن رنگدانه می شود و سپس طی مدت زمان مشخصی روی دندان ها رسوب می کند. به همین دلیل، بعد از پایان دوره درمانی شاهد سفید شدن قسمت بیرونی دندان خواهید بود. توجه داشته باشید، هیچ گاه مواد شیمیایی نباید با لثه یا صورت تماس داشته باشد. زیرا ممکن موجب حساسیت و آلرژی شود.

بلیچینگ داخلی دندان

سفید کردن قسمت داخلی دندان ها بسیار متفاوت تر از قسمت داخلی است. این روش تنها روی داخل دندان ها اثرگذار است و با هدف سفید و درخشان شدن قسمت داخلی دندان انجام می شود. برخی دندان ها به دلیل از دست رفته یا درمان ریشه به رنگ کدر و تیره تغییر پیدا می کنند؛ به گونه ای که روی لبخند زیبای افراد تاثیر مستقیم دارد و باعث می شود فرد برای همیشه از لبخند زدن بهراسد. جالب است بدانید این روش سفید کردن نسبت به قسمت بیرونی دندان ها هزینه کمتری دارد و خیلی ها از آن بی اطلاع هستند.
فرایند سفید کردن قسمت داخلی دندان ها کمی متفاوت تر است. در صورتی که دندان ها به درمان ریشه نیاز داشته باشند، ابتدا درمان ریشه انجام می شود و سپس بعد از پاکسازی داخلی و عملیات پر کردن و قرارگیری روکش، دندان برای سفید شدن آماده می شوند. برای سفید کردن ابتدا ماده شیمیایی سفیدکننده  روی قسمت تاج دندان قرار می گیرد و دندانپزشک مراحل و تکنیک های لازم را اجرا می کند.

انواع بلیچینگ دندانروش های بلیچینگ دندان

روش های انجام بلیچینگ دندان

سفید کردن دندان ها به بازگرداندن درخشش و رنگ سفید دندان ها بسیار کمک می کند. طوری که تغییر رنگ دندان ها روی زیبایی دهان و لبخند تاثیر چشمگیری دارد. سفید کردن میان افراد محبوبیت زیادی دارد و یکی از پرطرفدار ترین روش های زیبایی دندان در کلینیک های دندانپزشکی است. اما این روش فقط بر تغییر رنگ دندان ها اثرگذار است و هیچ فایده ای بر مشکلات پایه تاج ها یا سایر قسمت های دندان ندارد. بنابراین اگه قصد سفیدکردن دارید ابتدا باید پروسه درمانی دندان ها را انجام دهید و بدون هیچ مشکلی برای انجام این روش زیبایی آماده شوید.
بلیچینگ فوری دندان یک روش نسبتاً جدید است که با نام پاور بلیچینگ یا سفید کننده نیرو نیز شناخته می شود. این روش دندان ها تنها در یک جلسه انجام می شود که به صورت کامل دندان ها را سفید و درخشان می کند. اما توجه داشته باشید دندان سفیدی خود را به صورت موقت دارد و بعد از یک الی سه سال باید دوباره بلیچینگ فوری تمدید و از کدر و تیره شدن رنگ آنها پیشگیری شود.
امروزه از روش های مختلفی برای بلیچینگ دندان استفاده می کنند که در ادامه رایج ترین روش ها آشنا می شوید:

بلیچینگ دندان در کلینیک دندان پزشکی 

این روزها بیشتر افراد از روش سفید کردن دندان در کلینیک دندانپزشکی استفاده می کند که طی مراحل آن، انواع مواد شیمیایی مخصوص با غلظت بالا مورد استفاده قرار می‌گیرد و طی مدت زمان کوتاهی دندان ها به رنگ سفیدی و صدفی تغییر رنگ می دهند. دندانپزشک دندان ها را به محلول اسیدی آغشته می کند. سپس ماده اکسید کننده به مینای دندان می زند تا دندان ها امکان قرار گرفتن در معرض نور شدید یا لیزر را داشته باشند. انجام بلیچینگ به کمک این روش تهیه سه الی چهار جلسه طول می کشد که هر کدام از جلسه ها حدود ۳۰ الی ۶۰ زمان بر هستند.
برای استفاده از بلیچینگ دندان در کلینیک دندانپزشکی حتما به مهارت و تجربه کافی دندانپزشک توجه کنید تا خیالتان با بسته به انواع مواد شیمیایی و متریال استفاده شده آسوده باشد و دچار حساسیت و ناراحتی همچون درد لثه و دندان درد نشوید. هزینه بلیچینگ دندان در مطب نیز براساس متریال استفاده شده و تجربه دندانپزشک بستگی دارد هرچقدر تجربه دندانپزشکی در این زمینه بیشتر باشد مسلما هزینه سفید شدن دندان ها بیشتر خواهد بود.

بلیچینگ دندان در خانه

این روش سفید کردن زیر نظر دندانپزشک در منزل انجام می شود. ابتدا دندانپزشک یک قالب از دندان های فرد تهیه می‌کند. سپس توسط لابراتور نایت گارد ساخته می شود. قالب نایت گارد ساخته شده روی دندان ها قرار می گیرد که داخل ژل بلیچینگ ریخته می شود. مدت زمانی که قالب روی دندان ها باید قرار بگیرد بین ۱ الی ۶ ساعت در روز است که مدت زمان این پروسه با توجه به شرایط فک ممکن است تغییر پیدا کند و برای سفید کردن هر کدام از فک ها یک دوره زمانی جداگانه در نظر گرفته می شود.
برای استفاده از این روش باید صبر و حوصله کافی داشته باشید و در صورتی که زمان کافی برای طی کردن این روش ندارید بهتر است از تکنیک سریع و کوتاه که در مطب دندانپزشکی انجام می شود استفاده کنید. همچنین خوب است بدانید هزینه بلیچینگ دندان در منزل نسبت به مطب دندانپزشکی ارزان تر است.
نکته برای استفاده از هر کدام از روش های بلیچینگ، باید دندان های کاملا سالمی داشته باشید و دندان ها دچار پوسیدگی نباشند. همچنین ترمیم و جرم گیری باید قبل از بلیچینگ انجام شود تا دندان ها آمادگی لازم برای اجرای مراحل و جذب مواد داشته باشند. در این مواقع حتما از دندان پزشکی ترمیمی کمک بگیرید.

 

 

هزینه روش های بلیچینگ دندانبلیچینگ دندان در مطب

 

مراقبت های بعد از بلیچینگ دندان

سفید کردن دندان های شما به صورت حرفه ای به داشتن لبخندی زیبا بسیار کمک می کند و موجب می شود دندان های روشن و بدون لکه داشته باشید. اما واقعیت این است که دندان ها برای همیشه سفید مراوریدی باقی نمی مانند. مخصوصا اگر از عادت های قدیمی دست برندارید و مراقبت های لازم را انجام ندهید. پس برای داشتن دندان سفید، نکات مراقبتی را حتما در نظر بگیرید. همچنین اگر ظاهر دندان ها نامناسب باشد، هیچ گاه نمی توان با کمک سفید کردن زیبایی آن ها را بدست آورد. در این مواقع ممکن است ارتودنسی و حتی جراحی فک نیاز باشد و قبل از سفید کردن اقدامات مرتب سازی انجام شود.
دندان ها دارای لایه ای به نام لایه اکتسابی هستند که برای محافظت از قسمت های حساس تر طراحی شده است. با این حال، اینجاست که لکه ها خودشان را نشان می دهند. سفیدی دندان و تمیز شدن آن ها این مانع را به صورت موقت از بین می برد و در این فرآیند منافر مینا را باز می کند.
اجتناب از برخی غذاها مخصوصا در 48 ساعت بعد از عمل سفید کردن دندان هایتان. از مصرف مواد اسیدی مانند نوشابه، ترشیجات و مرکبات مانند پرتقال و لیمو اجتناب کنید.
همچنین از غذاهایی که به راحتی لکه ایجاد می کنند مانند قهوه، میوه، آب میوه ها، چای ها، گوشت های پخته شده، شکلات و ... دوری کنید. زیرا در این مرحله دندان ها در برابر لکه و پوسیدگی بسیار آسیب پذیر هستند و مصرف این مدل غذاها نه تنها اثرات سفید کردن را از بین می برد، بلکه موجب آسیب دیدگی دندان ها در طولانی مدت می شود.
فراموش نکنید دیگر مواردی که می تواند باعث ایجاد لکه شود مانند غذاهای خاص، خمیر دندان های رنگی، سیگار الکترونیکی و تنباکو کنار بگذارید.
خرید خمیر دندان های ضدحساسیت را فراموش نکنید. همچنین هر روز مسواک بزنید و نخ دندان بکشید. معمولا بعد از سفید کردن دندان ها کمی دچار حساسیت می شوند و این دوره حدود یک الی سه روز طول می کشد. در عین حال، برای کاهش این حس، می توانید از استامینوفن استفاده کنید. بعد از 48 ساعت، می توانید با استفاده از دهانشویه کمی حساسیت را کاهش دهید.
برخی دندانپزشکان استفاده از سفیدکننده های مکمل را در خانه پیشنهاد می دهند. این مکمل ها اثرات بلیچینگ را دوچندان می کنند. با این حال، باید از عدم حساسیت آن مطمئن باشید تا دچار مشکل خاصی نشوید. استفاده از مکمل ها هر شش ماه یک بار توصیه می شود. مخصوصا اگر اهل نوشیدن چای یا قهوه هستید.
علاوه بر نوع غذا، به دمای آن نیز توجه کافی داشته باشید دندان هایی که به تازگی سفید شده اند به شدت به گرما و سرما حساس هستند. پس از خوردن غذاها و دسرهای بیش از حد گرم یا سرد پرهیز کنید.

 

مراقبت ها بعد از بلیچینگ کردن دندان

غذاهایی که بعد از بلیچینگ دندان می توان استفاده کرد

معمولا بعد از سفیدی دندان ها رژیم غذایی به نام رژیم سفید پیشنهاد می شود که یک رژیم کوتاه مدت متشکل از غذاها و نوشیدنی های سفید و روشن است. علاوه بر نخوردن این نوع غذاها و نوشیدنی های اسیدی و رنگدانه دار طی 48 ساعت بعد از سفید کردن دندان ها بر نتیجه کار بسیار موثر است. اما رژیم غذایی چگونه است؟ از آنجا که بعد از سفید شدن حرفه ای دندان ها کمی متخلخل هستند و لایه عاج به صورت موقت قابل مشاهده است. غذاهای اسیدی و تیره رنگ بسیار راحت تر جذب دندان ها می شود و خیلی زود باعث تغییر رنگ خواهند شد. حال با پیروی از رژیم سفید 48 ساعته، به آسانی می توانید مانع جذب رنگدانه ها شوید و در زمان حساسیت از سفیدی دندان های خود محافظت کنید.
از پروتئین های سبک و بدون چربی مانند ماهی و مرغ استفاده کنید و این دو مورد بهترین گزینه برای بعد از سفید شدن دندان ها هستند. اما مراقب هر گونه چاشنی یا سس پرچرب باشید.
در رژیم سفید مصرف بیشتر غلات توصیه می شود. با این حال، مراقب نان و پاستا باشید که دارای رنگ های خوراکی نباشد. معمولا رنگدانه های خوراکی برای ظاهر تیره تر نان و ماکارونی اضافه می شوند و می توان روی روند سفید شدن دندان ها تاثیرگذار باشند.
پنیرهای سفید و ماست بهترین گزینه برای وعده های غذایی بعد از بلیچینگ است. اما از پنیرهای رنگی مصنوعی و ماست های شیرین و طعم دار پرهیز کنید. میوه ها و سبزیجات تازه با رنگ روشن جز اصلی ترین مواد غذایی رژیم سفید است. میوه هایی مانند گلابی، موز و سیب و سبزیجاتی مانند گل کلم، سیب زمینی و قارچ نه تنها برای سلامتی مفید هستند، بلکه به سفید ماندن دندان ها نیز کمک می کنند.
آب بهترین نوشیدنی برای هیدراته ماندن بعد است که به حفظ سلامتی دندان ها و لبخند شما کمک می کند. آب هیچ خطری برای تغییر رنگ دادن دندان ها ندارد. بنابراین باید اولین و آخرین نوشیدنی شما در رژیم غذایی آب باشد.

 

 بعد از بلیچینگ دندان چی بخوریم

مدت زمان ماندگاری بلیچینگ دندان چقدر است؟

مدت زمانی که می توانید انتظار داشته باشید سفیدی دندان ها دوام داشته باشد، براساس نوع سفید کننده و عادات سبک زندگی بستگی دارد. درمان های سفید کننده تنها برای کاهش لکه ها ارائه شده اند و هیچ تاثیری روی دفع آن ها ندارند. پس اگر عادات دهان و دندان را به خوبی رعایت کنید و دندان های خود را تمیز نگه دارید، بدون شک سفید کردن دندان ها ماندگاری طولانی مدتی خواهد داشت.
معمولا دوام بلیچینگ دندان حدود 2 الی 3 سال است اما ممکن است به 6 ماه نیز محدود شود. میزان ماندگاری از فردی به فرد دیگر متفاوت است. موارد که به سرعت روی لکه دار شدن دندان ها اثرگذار است و سفیدی دندان ها را تحت تاثیر قرار می دهد. عبارتند از:

  • سیگار کشیدن
  • نوشیدنی های تیره مانند چای
  • مواد غذایی حاوی رنگدانه

یکی از سوالات رایج میان دوستداران سفید کردن دندان این است که چقدر می توانید دندان های خود را سفیدتر کنیم؟ سفید کردن دندان ها همانند برنزه کردن پوست می باشد. اصولا هر کسی که زیر آفتاب یا سالن برنزه می کند میزان برنزه شدن پوست شان با یکدیگر متفاوت است. همچنین میزان برنزه شدن هر پوستی با دیگری فرق می کند. اما به طور کلی، تمام افراد نتایج قابل توجهی مشاهده می کنند. اما در یک سطح قرار ندارند.

میزان ماندگاری بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان چقدر دوام دارد

هزینه بلیچینگ دندان یا سفید کردن دندان در 1401 چقدر است؟

بلیچینگ به روش های مختلفی انجام می شود که انتخاب روش مناسب از سوی دندانپزشک روی هزینه بلیچینگ دندان 1401 تاثیرگذار است. قیمت بلیچینگ دندان یکی از سوالات رایج میان مراجعین است که ابتدا قبل از شروع مراحل این روش زیبایی پرسیده می شود. اگر سری به مطب های مختلف دندانپزشکی زده باشید کاملا متوجه می شوید هزینه های متفاوتی برای سفید کردن بیان می کنند. در حقیقت این روش زیبایی نیز مانند دیگر اقدامات دندانپزشکی براساس عوامل مختلفی مشخص می شود که در موارد زیر با آن ها آشنا خواهیم شد:
مواد شیمیایی بلیچینگ: مواد شیمیایی و ابزارهای استفاده یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار روی هزینه سفید کردن دندان است. دندانپزشکی که از بهترین متریال استفاده کنند، بدون شک هزینه بالاتری نسبت به دیگر کلینیک ها دریافت می کنند.
مهارت دندانپزشک: مهارت و تجربه دندانپزشک در سفیدی دندان ها تاثیر مستقیم روی هزینه این اقدام زیبایی دارد. هر چقدر مهارت و تجربه دنداپزشک بالاتر باشد، هزینه بیشتر خواهد بود. اما خیال شما نسبت به خدمات ارائه شده آسوده تر است.
موقعیت مکانی: موقعیت های مکانی مطب روی هزینه خدمات و سفید کردن دندان ها اثرگذار است. معمولا مطب هایی که در کلان شهرها و بهترین موقعیت های مکانی قرار دارند، خدمات منحصر به فردی ارائه می دهند و هزینه متفاوتی برای خدمات زیبایی و درمانی در نظر می گیرند.
البته باید توجه داشت که به دلیل استفاده از مواد شیمیایی در این روش و جراحی لثه  افرادی که دارای بیماری هستند باید با دندانپزشک یا پزشک ‌معالج خود مشورت کنند سپس در صورتی که برای آن ها عوارض نداشته باشد این کار را انجام دهند. زنان باردار هم از این قاعده مستثنی نیستند و به دلیل استفاده از مواد شیمیایی بهتر است بعد از زایمان و پایان دوران شیر دهی به این کار اقدام کنند.

 

هزینه بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان در مطب دندانپزشکی دکتر نعمت اللهی

وقتی که صحبت از سفید شدن دندان ها به میان می آید، ناخودآگاه به فکر پیدا کردن دکتر معتبر و حرفه ای می افتید. دندانپزشکی که در این زمینه تجربه کافی داشته باشد و از بهترین متریال برای سفید کردن دندان ها استفاده کند. یکی از بهترین کلینیک های دندانپزشکی در زمینه بلیچینگ دندان، کلینیک دکتر نعمت اللهی است که بیش از 18 سال سابقه فعالیت و ارائه خدمات دندانپزشکی را دارد و در زمینه دندانپزشکی زیبایی حرف اول را می زند.  این مجموعه از بهترین و باتجربه ترین پرسنل و تیم درمانی برخوردار است که تمام تلاش خود را برای خدمت رسانی به مراجعین انجام می دهند.
جراحان و متخصصینی که در این کلینیک مشغول به فعالیت هستند، دانش و مهارت کافی در حوزه کاری خود را دارند و با تکیه بر جدیدترین متدهای روز دنیا خدمات درمانی، زیبایی و ترمیمی را ارائه می دهند. خدمات بلیچینگ این مجموعه نیز با استفاده از بهترین ابزارها و متریال سفید کننده دندان انجام می شود و کیفیت سفید شدن دندان ها کاملا ثابت شده است.

قسمت نظر بسته شده است.

مشاوره رایگان و تماس