بلیچینگ دندان- نعمت اللهی

بلیچینگ دندان

سفید کردن دندان

هزینه بلیچینگ دندان ، سفید کردن دندان مانند  جرمگیری دندان روش یا درمانی است که در قالب آن بد رنگی ها یا رنگدانه هایی که به مرور زمان باعث تغییر رنگ دندان ها می شود را برطرف می‌کنند. البته باید توجه داشت که رنگ نامناسب دندان ها فقط محدود به گذشت زمان نمی‌شود و در خیلی از افراد بد رنگی های ژنتیکی هم وجود دارد که از زمان دندان درآوردن بر روی دندان ظاهر می‌شود که با بلیچینگ دندان ها می‌توان آن ها را برطرف کرد.

 ماده اصلی که در این روش برای سفید کردن دندان ها استفاده می‌شود، پر اکسید هیدروژن است که باعث اکسید شدن رنگ دانه های رسوب کرده بین هرم های مینای دندان شده و به مرور زمان این ماده به قسمت های زیرین مینای دندان در عاج نفوذ کرده و رنگ آن را روشن می‌کند و باعث می‌شود، دندان ها سفید شوند. مانند کامپوزیت دندان

سفیدی دندان

سفیدی و زیبایی دندان ها

جرم گیری دندان ها

رفع جرم گیری و زردی دندان ها

رفع لک های دندان

بدون تراشیدن دندان

ظاهری زیبا

دندان های درخشان و روشن

بلیچینگ دندان

دندان ها جز اعضای مهم بدن هستند که به دلیل جویدن مواد غذایی نقش مهمی در رسیدن مواد غذایی لازم به بدن بازی می‌کنند همچنین به دلیل قرار گرفتن آنها در صورت نقش مهمی در زیبایی صورت دارند و اگر به دلایل مختلف زرد و یا سیاه شوند ممکن است باعث افت شرایط صورت شده و در نتیجه کاهش اعتماد به نفس افراد مختلف شوند لذا روش های زیادی برای جرم گیری و زیبایی دندان ها استفاده می‌شود یکی از این روش ها بلیچینگ، سفید کردن دندان با استفاده از مواد خاصی است که برای انجام آن نیازی به تراشیدن دندان ها نمی باشد.همه افراد می‌توانند برای سفید کردن دندان های خود از این روش استفاده کنند. البته باید توجه داشت که برای سفید کردن دندان به روش بلیچینگ فقط قصد و اراده فرد مهم نیست بلکه اول باید دندانپزشک دندان های فرد متقاضی را ببیند و معاینه کند و در صورت نبودن مشکل برای سفید کردن دندان های فرد متقاضی و روکش دندان این روش را تجویز کند. 

البته باید توجه داشت که به دلیل استفاده از مواد شیمیایی در این روش و جراحی لثه  افرادی که دارای بیماری هستند باید با دندانپزشک یا پزشک ‌معالج خود مشورت کنند سپس در صورتی که برای آن ها عوارض نداشته باشد این کار را انجام دهند. زنان باردار هم از این قاعده مستثنی نیستند و به دلیل استفاده از مواد شیمیایی بهتر است بعد از زایمان و پایان دوران شیر دهی به این کار اقدام کنند.

 

بلیچینگ برای چه کسانی مناسب می باشد-نعمت اللهی

مزایای بلیچینگ دندان

سفید کردن دندان با استفاده از روش بلیچینگ مانند پروتز دندان دارای مزایای خاص خود است که می تواند نسبت به روش های دیگر قابل توجه باشد. بلیچینگ یکی از ساده ترین و سریع ترین روش های است که از آن می‌توان برای سفید کردن دندان ها استفاده کرد، استفاده از این روش باعث از بین رفتن لک های پایدار روی دندان ها شده و دندان ها را روشن و درخشنده تر می‌کند که به صورت خود کار باعث زیبایی بیشتر چهره می شود، استفاده از این روش برای سفید کردن دندان تقریبا کوتاه است و یک جلسه برای این کار کفایت می کند. 

بلیچینگ دندان یک روش نسبتا کم خطر و محافظه کارانه است چون مثل روش های دیگر برای سفید کردن دندان نیازی به انجام تغییرات بر روی ساختار دندان ها نیست و به هیچ وجه برای انجام این کار نیازی به تراشیدن مینای دندان نبوده و بدون هیچ آسیبی به دندان ها، باعث سفیدی و زیبایی آن ها می شود، لمینت دندان این روش نسبت به روش های دیگر کمتر بوده و پس از انجام آن با بکار گیری روش های ساده می توان مانع از تغییر رنگ مجدد دندان ها شد، زیبا و سفید شدن دندان ها نقش مهمی در بالا رفتن روحیه و اعتماد بنفس دارد که با استفاده از این روش می توان باعث افزایش اعتماد به نفس و بهتر شدن روابط اجتماعی شد. 

عوارض بلیچینگ دندان

بلیچینگ، سفید کردن دندان  و اصلاح طرح لبخند هم می تواند مثل همه روش ها مزایا و معایب خاص خود را داشته باشد. ماده شیمیایی که برای این کار استفاده می شود هیچ نسجی را از روی دندان بر نمی دارد در نتیجه آسیب قابل توجهی به دندان ها وارد نمی کند. اما از معایبی که برای بلیچینگ دندان در نظر گرفته می شود می توان به استفاده از مواد شیمیایی در این روش برای سفید کردن دندان ها اشاره کرد که ممکن است با توجه به نوع و جنس دندان ها برای آن ها ایجاد حساسیت کند. از دیگر معایب این روش برای سفید کردن دندان کم بودن طول عمر آن است و برای ماندگاری و افزایش طول عمر آن نیاز به مراقبت و تمیز کاری پیوسته دارد. 

مزایا و معایب بلیچینگمراحل بلیچینگ دندان-نعمت اللهی

روش ها و هزینه بلیچینگ دندان

به دلیل آنکه مراحل بلیچینگ دندان به دو روش انجام می‌شود. هر کدام از این روش ها مراحل خاص خود را دارند . در مراحل بلیچینگ در مطب دندان پزشک به این شکل است که برای شروع کار ابتدا عکس دندان های بیمار گرفته می‌شود که بعد از پایین کار تفاوت ایجاد شده قابل مقایسه باشد. در ادامه برای از بین بردن پوسیدگی های دندان  ولیش کردن دندان ها انجام می شود.

 در ادامه ژل سفید کننده روی دندان ها قرار داده می‌شود تا ماده ای به نام کاربامید پراکسید و یا هیدروژن پراکسید آزاد شود این ماده 3 یا 4 بار به مدت 15 یا 20 دقیقه روی دندان ها قرار داده می‌شود و در پایان دهان با آب زیاد شستشو داده می‌شود.‌ در روش دوم ابتدا بیمار باید به مطب دندانپزشک مراجعه کند تا قالب دندان بیمار ساخته شود و سپس برای ساخت تری پلاستیکی به لابراتوار ارسال گردد، در جلسه بعد دندانپزشک تری پلاستیکی را به بیمار می‌دهد تا ادامه کار را در منزل انجام دهد. 

در ادامه بیمار در منزل دندان های خود را نخ دندان کشیده و مسواک می زند تا تمیز شوند، سپس ژل دندان به صورت یک قطره داخل تری پلاستیکی ریخته شده و داخل آن پخش می‌شود و در ادامه تری پلاستیکی روی دندان ها قرار داده می شود و حدود 15 دقیقه روی دندان ها باقی می‌ماند و در پایان تری از روی دندان ها برداشته شده و دهان و دندان با آب شستشو داده می‌شود.

 

مزایای-بلیچینگ-دندان-نعمت الهیروش های بلیچینگ دندان-نعمت اللهی

 

قسمت نظر بسته شده است.