جراحی لثه

گاهی در صورت بی توجهی به بهداشت دهان و دندان و بروز بیماری های مختلف در این ناحیه، ممکن است از جراحی لثه (جراحی پریودنتال) به عنوان راه حل درمانی استفاده گردد. التهاب یا عفونت لثه (Gingivitis)، معمولاً به دلیل تجمع پلاک های باکتری روی دندان ها رخ می دهد. التهاب لثه ی درمان نشده می تواند به پریودنتیت تبدیل شود که شرایط وخیم تری است و در نهایت می تواند منجر به از دست دادن دندان ها  ونیاز به پروتز دندان متحرک شود.

عفونت لثه و یا جراحی فک ارزان یک نوع شایع بیماری پریودنتال است. علائم التهاب لثه شامل لثه های قرمز و پف کرده است که هنگام مسواک زدن به راحتی خونریزی می کند. التهاب لثه اغلب با رعایت بهداشت دهان و دندان مانند مسواک زدن طولانی مدت و مکرر و استفاده مرتب از نخ دندان برطرف می شود. علاوه بر این، استفاده از دهانشویه ضد عفونی کننده نیز ممکن است کمک کننده باشد. در موارد خفیف التهاب لثه، بیماران حتی نمی دانند که به آن مبتلا می باشند؛ زیرا علائم خفیف هستند. با این حال، التهاب باید جدی گرفته شود و فوراً رسیدگی شود.

دندان های بیمار قبل و بعد از کامپوزیت دندان

پروسه‌های زیبایی (cosmetic)

اکثر پریودنتیست‌ها جراحی‌های زیبایی را نیز برای بهبود لبخند بیمار انجام می‌دهند.

درمانهای لیزر پریودنتال

تحقیقات استفاده از لیزر را در جهت بالابردن کارآیی پروسه جرمگیری را تایید می‌کند.

ایمپلنت‌های دندانی

می توانید از ایمپلنت‌های دندانی در جایگزینی دائم دندان استفاده کنید.

جراحی افزایش طول تاج

از مهمتریت پروسه‌های زیبایی انجام جراحی افزایش طول تاج است.

انواع جراحی لثه

کسانی که برای جراحی لثه کاندیدا می‌شوند عمدتا از مشکلاتی همچون لبخند لثه‌ای، عدم تقارن فک، کوچک بودن چانه، مشکلات ژنتیکی فک یا مشکل در جویدن رنج می‌برند. از همین رو عمدتا هدف زیبایی یا درمانی است که بنا به تشخیص جراح این افراد در صورت داشتن شرایط لازم می‌توانند اقدام به جراحی کنند.
جراحی لثه انواع مختلفی دارد که بخش‌های مختلف دهان و دندان را مورد درمان قرار می‌دهد.

جراحی لثه برای کامپوزیت

مراجعه به دندان پزشک زیبایی یکی از مواردی است که برای استفاده از روش اصلاح طرح لبخند در نظر دارند. این مورد در شرایطی است که فرد دارای خنده لثه‌ای بوده و این موضوع سبب نارضایتی او است. از همین رو خواستار زیبایی طرح لبخند هستند. این افراد پس از انجام کامپوزیت یا لمينت دندان اقدام به جراحی لثه می‌کنند.
در این مورد جراحی بدون درد و با بی حسی موضعی انجام می‌شود، که زیبایی دندان‌ها را در نهایت به همراه دارد. این جراحی پس از انجام کامپوزیت بر زیبایی لبخند و ارتفاع دندان‌ها تاثیر چشمگیری دارد.
از آنجا که تامین مواد دندان پزشکی دستخوش نوسانات بازار است از همین رو نمی‌توان مبلغ مشخصی برای قیمت کامپوزیت اعلام کرد. علاوه بر این که میزان خرابی دندان‌ها، نوع کامپوزیت مورد استفاده، روش انجام جراحی و نیز مدت زمانی که صرف می‌شود، نیز بر هزینه‌ها تاثیر دارد. برای اطلاع از قیمت‌ها می‌توانید با کلینیک دندانپزشکی نعمت اللهی تماس بگیرید.

جراحی لثه برای روکش

پس از عصب کشی و پر کردن دندان‌ها قرار داد روکش یکی از مواردی است که از سوی دندان پزشک توصیه می‌شود. انجام این جراحی در شرایطی است که متخصص لثه برای ایجاد فضای قابل دسترس روکش انجام می‌دهد. در جراحی لثه برای روکش که با هدف افزایش طول تاج دندان انجام می‌شود، متخصص بخشی از لثه یا استخوان را برمی‌دارد. این روش درمانی از آن جهت اهمیت دارد که اگر بدون جراحی لثه روکش انجام شود ممکن است به علت حجم بالای پوسیدگی دندان، عوارض جبران ناپذیری به ریشه دندان‌ها وارد شود.
یکی از موارد قابل توجه این که جراحی لثه برای روکش بنا به تشخیص دندان پزشک انجام و هزینه آن به صورت مجزا از قیمت پرکردن دندان محاسبه می‌شود.

جراحی لثه برای روکش و تاج دندان یکی از روشهای جراحی لثه است که توسط دندانپزشک متخصص انجام میشود.برای انحام این جراحی قسمتی از لثه یا استخوان و یا هر دوی انها توسط جراج برداشته میشود تا قابلیت دسترسی برای روکش کردن بیشتر باشد. علاوه بر این، ممکن است پس از جراحی لثه برای روکش دندان فوری،  عمل های دندانپزشکی مانند ترمیم دندان های پوسیده،  مرتب کردن دندان ها نیز توسط دندانپزشک صورت بگیرد.

جراحی فلپ لثه Flap surgery

این جراحی در شرایطی انجام می‌شود که عفونت دندان به زیر خط لثه‌ها رسیده است. گاهی این عفونت باعث جدا شدن دندان و لثه از هم می‌شود که به این فضای ایجاد شده پاکت می گویند. پاکت محل تجمع باکتری‌ها و در نتیجه عفونت لثه و استخوان می‌شود. در این روش برای عقب کشیدن لثه‌ها برش های کوچکی در لثه ایجاد می‌کند تا عفونت خارج شود. در نهایت برای اتصال دندان‌ها به لثه از بخیه‌های خاص استفاه می‌شود.
جراحی فلپ لثه یکی از درمان های زمان بر با حدود 2 ساعت است که دندان پزشک پس از بی حسی موضعی شکافی روی خط لثه‌ها ایجاد می‌کند تا از این طریق به ریشه دندان و لثه دست پیدا کند. پس از آن فضای ایجاد شده را از عفونت و پاکت پاکسازی می‌کند. در نهایت لثه را به جای خود برمی‌گرداند و با بخیه آن را ثابت می‌کند.

علت جراحی لثه

جراحی پیوند استخوان

در شرایطی که عفونت علاوه بر ریشه و عصب، استخوان اطراف ریشه دندان را نیز درگیر کرده باشد جراحی پیوند استخوان تجویز می‌شود.
مورد دیگری که فرد را کاندیدای انجام این جراحی می‌کند از دست دادن چند دندان اصلی است که به مروز زمان باعث از بین رفتن استخوان در فک می‌شود. در این صورت از استخوان مفصل ران، دست نی یا پشت فک استفاده می‌شود. روش‌های مختلفی برای انجام این جراحی مورد استفاده است.

 • استفاده از استخوان خود فرد یا اتوگرافت
 • استفاده از پیوند استخوان فرد دیگر یا آلوگرافت
 • استفاده از استخوان گونه‌های جانوری مثل گاو یا زنو گرافت
 • استفاده از مواد مصنوعی به جای استخوان یا آلوپلاست

این پیوند با هدف پشتیبانی قسمتی از استخوان از بین رفته فک است. اما آیا همه افراد می‌توانند از این روش درمانی استفاده کنند؟ طبیعتا خیر. حال شاید این سوال پیش بیاید چه کسانی می‌توانند از روش جراحی پیوند استخوان استفاده کنند؟

 • کسانی که خواستار ایمپلنت دندان برای جبران دندان از دست رفته هستند
 • کسانی که استخوان فک خود را از دست داده‌اند و دندان‌های دیگر آنها نیز تحت تاثیر تخریب است
 • کسانی که توده استخوانی فک خود را از دست داده‌اند

جراحی پریودنتال

این جراحی را عمدتا به عنوان جراحی لثه می‌شناسند که در آن  درمان بیماری لثه و آسیب‌های آن مورد توجه است که در آن بازسازی استخوان ها، حفظ دندان‌ها، بازسازی بافت‌های آسیب دیده، از بین بردن فاصله دندان و لثه‌ها، اصلاح شکل استخوان فک و از بین بردن عفونت انجام می‌شود.
عدم جرم گیری به موقع و نیز افزایش پوسیدگی دندان‌ها به مرور عفونت به زیر لثه‌ها راه پیدا می‌کند. در نتیجه بین دندان‌ها و لثه فضای خالی شکل می گیرد که با افزایش عفونت دیگر دندان‌ها نیز دچار آسیب می‌شوند. در این شرایط جراحی پریودنتال تجویز می‌شود که در آن علاوه بر عفونت، استخوان ها و ریشه دندان‌های آسیب دیده نیز باید تحت درمان قرار گیرند.
به گفته بسیاری از دندان پزشکان رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان مشکلاتی مثل ایجاد پلاک را به همراه دارد.

جراحی ایپیکو

شاید برای شما هم پیش آمده در تحت درمان عصب کشی دندان قرار گرفته باشید. عصب کشی دندان یکی از روش های درمانی ریشه دندان است که اگر پس از آن دندان دچار التهاب و عفونت شود، فرد کاندیدای جراحی ایپیکو است. در واقع جراحی ایپیکو انتهای ریشه دندان را هدف قرار می‌دهد. در این جراحی ابتدا با عکس‌برداری محل عفونت شناسایی می‌شود. در ادامه دندان پزشک اقدام به برداشتن عفونت و پاکسازی ریشه دندان کرده و در نهایت حل جراحی را بخیه می‌کند.
این جراحی حدود30 تا 90 دقیقه زمان می برد. پس از جراحی نیز ممکن است کمی احساس تورم یا درد در این ناحیه داشته باشید که تا حدودی طبیعی است و طی چند روز از بین می‌رود. در صورتی که درد شما را ناراحت می‌کند می‌توانید بنا به تجویز پزشک از مسکن استفاده کنید. بخیه‌های این ناحیه نیز طی مدت یک هفته برداشته می‌شود.

 جراحی لثه برای بازسازی بافت لثه

در این روش متخصص از موادی برای قرار دادن بین استخوان فک و بافت لثه استفاده می‌کند تا به کمک آن از رشد لثه به داخل استخوان فک جلوگیری کند. از دیگر سو استخوان و بافت همبند در این قسمت رشد مناسبی داشته باشد.

جراحی لثه برای افزایش تاج دندان

در درمان های زیبایی مثل کامپوزیت یا لمینت با توجه به نامنظم بودن تاج دندان‌ها، دندانپزشک با برداشتن بخشی از لثه تاج دندان را بیشتر می‌کند و نظم زیبایی به دندان‌ها می‌دهد. برای این کار، ابتدا باید پوسیدگی دندان‌ها حذف شود و پس از آن لمینت یا کامپوزیت جای گذاری می‌شوند.
این روش همچنین برای پر کردن دندان یا روکش نیز انجام می‌شود. در شرایطی که فضای کافی از دندان بدون پوشش لثه برای متخصص در دسترس نباشد، دندانپزشک بخشی از بافت لثه را برمی‌دارد. این روش جراحی با داروی بی حسی موضعی انجام می‌شود.

انواع مختلف جراحی لثه

جراحی لثه برای پیوند

در مواردی ممکن است بخشی از بافت لثه از بین برود و یک دندان به صورت یک خط دندان پایین می‌آید. این موضوع به علت از دست رفتن بافت لثه است. در چنین شرایطی متخصص بافت نرمی را از یک قسمت مثل سقف دهان برمی‌دارد و به این قسمت لثه پیوند می‌زند. این جراحی حدود 2 ساعت طول می‌کشد. در مواردی که پزشک تشخیص دهد ممکن است از لیزر درمانی یا پروتیئن‌های تحریک‌کننده بافت برای درمان استفاده شود.

جراحی لثه برای خارج کردن کیست عفونی

در این نوع از جراحی لثه که در نتیجه عدم درمان به موقع عفونت لثه، کیست‌های عفونی در لثه تشکیل می‌شود. دندان پزشک اقدام به برداشتن کیست‌ها از روی لثه می‌کند و نمونه‌ها برای تشخیص خوش‌خیم یا بدخیم بودن به آزمایشگاه ارسال می‌شود.

جراحی لثه برای لیفت یا کانتورینگ

لیفت لثه یا کانتورینگ عمدتا برای کسانی است که خواهان لبخندی زیبا هستند. برای این جراحی از لیزر یا چاقوی مخصوص استفاده می‌شود که با برداشتن بخشی از لثه ارتفاع دندان‌ها بیشتر می‌شود. کسانی که در زمان خنده لثه‌های آنها نمایان می‌شود برای زیبایی از این نوع درمان استقبال می‌کنند.

جراحی لثه تحلیل رفته

تحلیل رفتن لثه تأثیر بدی بر ظاهر افراد ایجاد میکن تحلیل رفتن لثه برای بیماران کار آسانی نیست، زیرا این رود به صورت تدریجی ایجاد میشود و تغیزرات آن نیز به کندی صورت میگیرد.برای تشخصی اینکه آیا لثه تحلیل رفته است به موارد زیر توجه کنید

 • بلند به نظر رسیدن دندان‌ها
 • لق شدن دندان‌ها
 • حساس شدن دندان‌ها
 • آشکار شدن ریشه دندان‌ها
 • افزایش پیدا کردن فاصله میان دندان‌ها
 • زبر شدن سطح دندان در خط لثه
 • پوسیدگی دندان در زیر خط لثه
 • قرمز شدن، پف کردن و یا متورم شدن لثه‌ها

هزینه های درمان جراحی لثه

مزایای انجام جراحی لثه

بیماری های لثه در مواردی تنها با جرم‌گیری یا درمان ریشه دندان بدون عصب کشی درمان نمی‌شود. در این موارد تنها راه برای حفظ و زیبایی دندان‌ها انجام جراحی لثه است. این نوع درمان  ممکن است با لیزر درمانی یا عمل‌های جراحی متداول انجام شود.
جراحی لثه با لیزر که امروزه متداول‌تر است اگرچه با تصور دردناک بودن باعث امتناع بیماران می‌شود اما مزایایی دارد که نمی‌توان از آن چشم پوشی کرد. مزایایی همچون

 • خونریزی و درد کمتر
 • از بین بردن کامل پاکت‌ها
 • کاهش اضطراب بیمار در طول درمان
 • زیبایی ظاهری لثه‌ها
 • توازن دندان‌ها و خط لثه
 • افزایش اعتماد به نفس فرد
 • اصلاح شکل ظاهری لثه‌ها
 • درمان بیماری‌های لثه

مراحل جراحی لثه

انجام جراحی لثه فرایندی است که تقریبا حدود 2 ساعت یا بیشتر به طول می‌انجامد. این درمان ممکن است از طریق بی‌حسی موضعی، بیهوشی کامل یا در حالت نیمه بیهوشی انجام شود.
متخصص در طی انجام جراحی لثه از ابزارهای کاملا استریل عفونت را به طور کامل از محل مورد عمل پاکسازی می‌کند. این کار با ایجاد برشی در امتداد خط لثه‌ها انجام می‌شود و کمک می‌کند با برداشتن لثه، دندان پزشک به طور کامل به ریشه دندان دست پیدا کرده و عفونت و جرم‌ها را پاکسازی کند. این مرحله همان جرم‌گیری عمیق است. پس از پایان کار لثه‌ها بخیه زده می‌شوند. اگرچه بخشی از این عمل، جرم‌گیری دندان‌ها است، اما عمیق‌تر از جرم‌گیری معمولی می‌باشد؛ بنابراین هزینه جرم گیری دندان با توجه به میزان جرم موجود، ابزار مورد نیاز و تشخیص دندانپزشک متفاوت است.

علت انجام جراحی لثه

جراحی لثه یا پریودنتال با اهداف زیبایی یا غیر زیبایی در انواع مختلف بسته به تشخیص متخصص برای بیماران انجام می‌شود. این جراحی عمدتا برای افرادی که ساختارهای پریودنتال آنها مثل بافت، رباط و استخوان لثه آسیب دیده و یا از بین رفته صورت می‌گیرد. اگرچه به زعم برخی این اقدام بیشتر جنبه زیبایی دارد اما در حقیقت هدف اصلی از این جراحی حفظ دندان‌ها و افزایش عمر آن است که در کنار آن ناهنجاری‌های صورت گرفته در شکل ظاهری دندان‌ها نیز رفع می‌شود.

آیا جراحی لثه درد دارد؟

یکی از نگرانی‌هایی که بیماران دارند  و درباره آن سوال می کنند این است که آیا جراحی لثه درد دارد؟ پاسخ به این سوال این است که با جراحی به صورت بی حسی موضعی، بیهوشی کامل یا نیمه بیهوشی انجام می‌شود. پس در حین عمل دردی احساس نمی‌شود. بعد از عمل با از بین رفتن تاثیر داروهای بی حسی، ممکن است درد بسیار کمی احساس شود که با مسکن‌های تجویز شده می‌توان آن را رفع کرد. اگر تورم احتمالی نیز مشاهده شد با قرار داده کمپرس یخ روی صورت می‌توان آن را بهبود بخشید.

آیا جراحی لثه با درد همراه است

آمادگی قبل از جراحی لثه

پیش از انجام هر جراحی، معاینه عمومی ضروری است. بدین ترتیب پزشک شما از بی خطر بودن جراحی اطمینان حاصل می کند.
در طول این معاینه، دندانپزشک به احتمال زیاد:

 • یک بررسی سابقه پزشکی انجام می دهد تا از وضعیت سلامتی عمومی شما مطلع کردد.
 • ثبات و سلامت دندان ها، دهان و فک را بررسی می کند
 • بررسی برای وجود عفونت، آبسه یا ضایعات دیگر که می تواند بهبود عمل جراحی را پیچیده تر کند
 • در مورد خطرات و مزایای عمل صحبت می کند.
 • کسب رضایت بیمار و اجازه برای پیشبرد جراحی.
 • توضیح آنچه در حین عمل جراحی اتفاق خواهد افتاد.
 • در روز جراحی لباسی بپوشید و از مصرف عطر و لوازم آرایشی خودداری کنید.
 • حداقل دو ساعت قبل از عمل غذای سبک میل کنید و مسواک بزنید.
 • از داروهای رقیق کننده خون مثل آسپرین خودداری کنید.
 • حداقل از 2 ساعت قبل از جراحی از مصرف دخانیات خودداری کنید.

بسته به نوع روش جراحی، ممکن است طیف وسیعی از موارد بالا پیش از شروع درمان انجام شود. همانگونه که پس از جراحی لثه باید مواردی را رعایت کنید، قبل از جراحی نیز از سوی دندان پزشک توصیه‌هایی می‌شود که لازم است همه آنها را دقیق انجام دهید.

مراقبت های بعد از جراحی لثه

پس از هرگونه عمل دندانپزشکی، دندانپزشک دستورالعمل های مفصلی در مورد چگونگی دستیابی به بهترین درمان ممکن به شما ارائه می دهد. زمان بهبودی وابسته به پایداری شما در پیروی از این روش های مراقبتی خواهد بود. به طور معمول در روزهای بعد از جراحی لثه به داروهای مسکن نیاز خواهید داشت. دندانپزشک تمام داروهای مورد نیاز شامل مسکن، آنتی بیوتیک و... را بر حسب نیاز شما تجویز خواهد کرد.

توصیه های معمول پس از انجام جراحی لثه:

 • استفاده از دهانشویه ضد عفونی کننده برای تمیز نگه داشتن ناحیه و جلوگیری از عفونت
 • اجتناب از ورزش های سنگین
 • خوردن غذاهای نرم در روزهای بعد از عمل
 • سیگار نکشیدن
 • استفاده از مسکن های تجویز شده توسط پزشک در صورت داشتن درد پس از رفع تاثیر داروی بی حسی
 • قرار دادن کیسه یخ روی صورت بلافاصله و به مدت 2 ساعت پس از جراحی
 • روز اول پس از جراحی استفاده از مواد غذایی مایع و سرد
 • روزهای بعد استفاده از غذاهای نرم و جلوگیری از جویدن غذا با فک دارای پانسمان
 • عدم استفاده از مسواک و دهانشویه در روز نخست پس از جراحی
 • جلوگیری از فعالیت‌های شدید بدنی و حمام گرم طی چند روز اول پس از جراحی
 • عدم نگرانی از بروز ضعف، تب و لرز کم در 24 ساعت پس از جراحی (در صورت تشدید این علائم با پزشک خود تماس بگیرید)
 • عدم نگرانی از ترشح خونابه از محل جراحی در 4-5 ساعت اولیه (در صورت بروز خونریزی شدید از یک گاز استریل خیس برای فشردن محل خونریزی استفاده کنید. اگر این روش بی تاثیر بود با دندانپزشک خود تماس بگیرید.

بعد از این که لثه شما جراحی شد لازم است اقداماتی که از سوی متخصص به شما اعلام می‌شود را رعایت کنید تا روند بهبودی خود را به راحتی طی کنید.
دندانپزشک نوبت بعدی برای بازگشت به مطب را برای 1-2 هفته آینده تعیین می کند. او در طی این نوبت، نحوه بهبود لثه ها را بررسی می کند و در صورت لزوم، بخیه ها را بر می دارد.

جلوگیری از عفونت بعد از جراحی لثه

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید از سوی بیمار مورد توجه باشد انجام دقیق توصیه‌های متخصص پس از انجام جراحی لثه با هدف جلوگیری از عفونت است. رعایت دستورات مراقبتی دندانپزشک علاوه بر کاهش هزینه‌های درمان، طول درمان را کاهش داده و باعث افزایش سرعت بهبودی می‌شود.
در این میان نگرانی از عفونت پس از جراحی لثه به ویژه برای کسانی که بیماری زمینه‌ای دارند یا کسانی که دستورات مراقبتی را پشت گوش می‌اندازند، وجود دارد. مواردی مثل مصرف سیگار و دخانیات، جراحی با لوازم غیر استاندارد، مصرف برخی داروها از جمله داروهای ضد تشنج، شیمی درمانی، ضد بارداری یا شکل و فرم نامرتب دندان می‌تواند از مواردی باشد که فرد را به عفونت پس از جراحی لثه مبتلا کند.
عفونت لثه علائمی دارد که به شما گوشزد می‌کند به دندانپزشک مراجعه کنید. این علائم عبارت است از:

 • تورم، قرمزی و حساسیت لثه‌ها
 • خونریزی لثه پس از مسواک زدن
 • ایجاد فاصله بین لثه و دندان
 • عفونت بین دندان و لثه
 • شل شدن دندان‌ها
 • حساسیت یا درد دندان در زمان جویدن
 • بوی بدن دهان

قیمت درمان جراحی لثه

بعد از جراحی لثه باید به پزشک مراجعه کرد؟

پس از انجام جراحی لثه عمدتا تا زمان کشیدن بخیه‌ها در صورتی که جذبی نباشد، حدود 7 تا 10 روز پس از جراحی است، نیازی به مراجعه مجدد به دندانپزشک نیست. اما اگر فرد احساس درد شدید یا خونریزی زیادی داشته باشد حتما باید دندانپزشک خود را در جریان بگذارد و در صورت لزوم به کلینیک مراجعه کند.
همچنین در صورتی که از رنگ دندان‌های خود رضایت ندارید، پس از گذراندن دوره درمان می‌توانید برای سفید کردن دندان‌های خود اقدام کنید تا نتیجه بهتری حاصل شود. قیمت سفید کردن دندان بسته به مواد و زمانی که برای شما صرف می‌شود دارد؛ بنابراین در مراجعه به کلینیک دندان پزشکی پس از معاینه می‌توانید از هزینه قطعی مطلع شوید.

هزینه جراحی لثه

قیمت جراحی لثه رقم ثابتی نیست و به عوامل مختلفی مثل نظر پزشک معالج، نوع جراحی و زمان مراجعه شما به دندانپزشک بستگی دارد. پس از بررسی‌های صورت گرفته از سوی متخصص با معاینه و عکسبرداری‌های لازم، هزینه به شما اعلام می‌شود. همچنین شما می‌توانید از شرکت‌های بیمه‌ای که تحت پوشش هستید برای حمایت‌های آنها از این نوع درمان لثه مطلع شوید. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره هزینه‌های مختلف خدمات، می‌توانید با همکاران ما در کلینیک دندانپزشکی نعمت اللهی تماس بگیرد.

جراحی لثه در کلینیک دندانپزشکی نعمت اللهی

جراحی لثه یکی از خدماتی است که در کلینیک دندان پزشکی نعمت اللهی با بیش از دو دهه سابقه حرفه‌ای در زمینه درمان بیماری‌های دهان و دندان توسط متخصصان مجرب انجام می‌شود. انتخاب نوع جراحی با دندان پزشک است اما در این کلینیک جراحی با لیزر انجام می‌شود. بهره گیری از ظرفیت بهترین متخصصان در زمینه‌های مختلف مثل دندان پزشکی زیبایی، دندان پزشک اطفال و دندانپزشک ترمیمی از جمله افتخارات این مجموعه است. همچنین مفتخریم به این که استفاده از بهترین مواد دندان پزشکی و خدماتی با استانداردهای بالای کنترل عفونت سبب شده تا محیطی گرم و آرامش‌بخش برای پذیرش مراجعان فراهم آید.

قسمت نظر بسته شده است.

مشاوره رایگان و تماس