اصلاح طرح لبخند

جر-نعمت الهی

اصلاح طرح لبخند

طرح لبخند

همانطور که می‌دانید لبخند یکی از جذاب ترین بخش‌های صورت چه خانم‌ها و چه آقايان است و در نگاه اول به چشم مي‌آيد. به همين دليل داشتن يك لبخند بي نقص از مواردي است كه زيبايي بي حد و مرزي را به صورت افراد مي‌بخشد. امروزه با پيشرفت علم پزشکی، خدمات درمانی زیادی بوجود آمده است که به یک دست سازی اجزای صورت و سایر نقاط بدن کمک می‌کند. یکی از پر طرفدار ترین این روش‌های زیباسازی، اصلاح طرح لبخند و جرمگیری دندان با لیزر  است که در درخشیدن دندان‌ها و لبخند صورت و کامپوزیت دندان کمک شایانی دارد.عمل اصلاح طرح لبخند که به آن طراحی لبخند نیز گفته می‌شود،

به فرایندی گفته می‌شود که طی آن دندان‌های شخص مراجع توسط دندانپزشک معاینه شده و تمامی ایرادات آن بر طرف می‌شود. درواقع طرح لبخند به اقداماتی گفته می‌شود که به زیباسازی هر چه بیشتر دندان‌های هر شخص منجر می‌شود. همانطور که از نام این خدمات زیبایی پیداست، تمامی عیوب دندان‌ها بر طرف شده و لبخندی فوق العاده به فرد رجوع کننده اعطا می‌گردد. می‌توان گفت در این روش دندان‌ها به همراه لثه و خطوط لبخند هر شخصی مورد معاینه قرار گرفته و هر نقصی که در هر یک از این اجزا وجود داشته باشد با روکش دندان فوری نیز بر طرف می‌شود. البته این روش نه تنها به از بین رفتن عیوب خط لبخند و دندان‌ها کمک می‌کند، بلکه چهارچوب لبخند را یکسان ساخته و باعث می‌شود لبخندی جذاب و فوق العاده بوجود بیاید.

لبخندی زیبا

با دندان ها سفید و مرتب

رفع عیوب دندان

ایجاد تناسب صورت

افزایش طول دندان‌ها

زیبایی بیشتر لبخند

صافی و یکدستی دندان‌ها

زیبایی صورت

انواع روش های طرح لبخند

پیش از هر چیزی باید بگوییم که تشخیص نیاز به اصلاح لبخند، برعهده یک دندانپزشک و یا متخصص زیبایی است. زیرا اصلاح طرح لبخن به واسطه روش‌های گوناگونی صورت می‌گیرد که انتخاب آن تنها از عهده یک فرد متخصص بر می‌آید. در ادامه برخی از انواع روش‌های طرح لبخند را شرح داده‌ایم:

 • بلیچینگ دندان یا سفید کردن دندان ( برای سفید و یک دست سازی دندان‌ها)
 • باندینگ دندان ( از بین بردن فاصله‌های میان دندان‌ها)
 • استفاده از روکش دندان ( خدمات زیبایی دندان)
 • ارتودنسی (‌ برای اصلاح دندان‌های کج و عیب دار)
 • ونیر پرسلن یا لمینت دندان ( برای داشتن دندان‌های درشت و هالیوودی)
 • ایمپلنت ( کاشت دندان به جای دندان‌های شکسته)
 • جراحی فک و دهان ( برای قرار گرفتن فک بالا و پایین بر روی یکدیگر و رفع عیب فک)
 • جراحی لثه ( برای افزایش طول دندان‌ها)

تمامی مواردی که در بالا مشاهده کردید جزو خدمات درمانی زیبایی اصلاح طرح لبخند محسوب شده و همه و همه به زیباتر دیده شدن لبخند شما کمک می‌کنند. همچنین پر کردن دندان با روکش‌های طبیعی و سفید نیز از خدمات زیبایی اصلاح طرح لبخند به شمار می‌رود.

مزایای اصلاح طرح لبخند

روش اصلاح طرح لبخند باعث می‌شود دندان‌های شما زیباتر دیده شود و لبخندی بی نقص را به صورت شما هدیه می‌دهد. اما در این بخش می‌خواهیم ویژگی‌های این روش را به طور عمیق تری نگاه کنیم و فواید طرح اصلاح لبخند را بررسی کنیم. برخی از مزایای اصلی انجام دادن روش طرح لبخند به شرح زیر می‌باشد:

 • ایجاد تناسب صورت از طریق برطرف کردن نقص‌های لبخند
 • ایجاد خط لبخند که زیبایی لبخند را دوچندان می‌کند
 • افزایش طول دندان‌ها که باعث زیبایی بیشتر لبخند می‌شود
 • افزایش قطر دندان‌های بیش از اندازه ریز
 • سفید شدن هالیوودی دندان‌ها حتی برای افراد سیگاری که از زردی دندان رنج می‌برند
 • ایجاد صافی و یکدستی دندان‌ها که در زیبایی صورت تاثیر بسزایی دارد

در کل روش اصلاح طرح لبخن به راحتی لبخند شما را درخشان کرده و باعث می‌شود تناسب صورت نیز طبق استاندارد‌های زیبایی جهان ساخته شود.

 

مزایای اصلاح طرح لبخند-نعمت الهی

مراقبت‌های بعد از اصلاح طرح لبخند

انجام اصلاح طرح لبخند نیز مانند جراحی دندان سایر روش‌های درمانی، به مراقبت‌های قبل و بعد نیاز دارد تا شخص مراجعه کننده دچار مشکل نشود. کسانی که از هر یک از انواع روش‌های طرح لبخند و جراحی لثه تحلیل رفته استفاده می کنند باید تمرکز زیادی بر روی بهداشت دهان خود داشته باشند. زیرا در صورت عدم استفاده از مسواک به صورت مکرر ممکن است دندان‌ها باعث پوسیدگی شدید شوند. به همین دلیل توصیه می‌شود پس از انجام دادن اصلاح طرح لبخند، حتما مواردی که به بهداشت دهان مربوط است را جدی گرفته و به طور منظم از مسواک، دهان شویه یا نخ دندان استفاده شود.

همچنین پس از استفاده از خدمات قالب دندان زیبایی طرح لخند، از ارتباط مستقیم دندان‌ها با نوشیدنی‌های رنگی مانند قهوه، چای و مواد رنگی مصنوعی خودداری کنید. زیرا این نوع نوشیدنی‌ها به رنگ دندان‌ها صدمه زده و باعث می‌شوند سفیدی آن ها به مرور زمان کمتر شود. یکی دیگر از مواردی که باید پس از اصلاح طرح لبخند رعایت شود، گاز نزدن مواد غذایی سفت است. برای مثال اگر شما تمایل به خوردن میوه سفتی مانند سیب دارید، ابتدا آن را با چاقو برش زده و به هیچ عنوان گاز نزنید. زیرا این کار باعث می‌شود خدمات زیبایی که بر روی دندان خود اعمال کرده‌اید به مرور زمان فرسوده شود. تمامی مواردی که در این قسمت ذکر شد نه تنها از مراقبت‌های بعد از اصلاح طرح لبخند به شمار می‌روند، بلکه به طول عمر خدمات زیبایی که بر روی دندان خود اعمال کرده اید نیز کمک بسیار دارند.

 

مراقبت‌های بعد از اصلاح طرح لبخند-نعمت الهی

قسمت نظر بسته شده است.