پروتز دندان

پروتز دندان

پروتز دندان

پروتز دندان و روکش دندان  برای ایجاد تغییرات دلخواه فرد و در جهت افزایش اعتماد به نفس و ارتقای سلامت روان انسان، کاربردی فراوان دارند. پروتز، جایگزین مصنوعی قسمت از دست رفته بدن است. از قرن شانزدهم میلادی تا کنون، پروتزها در جنس ها و مدل های مختلف برای اهداف درمانی یا زیبایی مورد استفاده قرار می گیرند.

از پروتزها و قیمت لمینیت دندان برای بهبود افراد دارای نقص عضو استفاده می شود. به عنوان مثال، از گذشته های دور از پروتز برای جایگزینی بازو و پاهای از دست رفته استفاده می شده است. امروزه با اختراع نمونه های جدید و پیشرفته تر، استفاده از آن ها نیز شکلی مدرن و پیچیده تر به خود گرفته است؛ مثلا پروتزها برای تعویض استخوان، شریان، دریچه های قلب و... به کار برده می شوند. یکی دیگر از کاربردهای پروتز، استفاده از آن برای اعمال زیبایی و اصلاحی است.

شاخه ی دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی نیز مدت هاست از پروتزهای زیبایی و اصلاح طرح لبخند در اعمال دندانپزشکی بهره می برد. وسایل کمکی زیادی در دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی برای کمک به بیماران استفاده می شود. پروتزهای زیبایی دندان نیز یکی از این وسایل است که به عنوان دندان جدید یا ترمیم کننده عیوب دندان های قدیمی استفاده می شود. این وسایل دندانپزشکی شامل ایمپلنت، بریج، پروتز و روکش است. انواع مختلف پروتز زیبایی می توانند متحرک باشند و جدا شوند یا به صورت دائم در دهان شما ثابت شوند. پروتزهای زیبایی دندان، در انواع مختلف و با کاربردهای متنوع در دسترس هستند و به شما کمک می کنند زیبایی لبخندتان را بازگردانید.

اگر فکر می کنید نیاز به استفاده از پروتز دندان دارید، متخصصان دندانپزشکی مجرب تیم ما در کلینیک دندانپزشکی نعمت الهی در خدمت شما هستند تا با ارائه راهنمایی های دقیق و علمی، به شما کمک کنند موثرترین و بهترین گزینه ی درمانی را انتخاب کنید.

ایمپلنت های دندانی

جایگزین دندان های کشیده شده

پروتزهای دندانی

به زیبایی یک لبخند

تاج دندان

به صرفه و با کیفیت

فنل چینی

طرح لبخندی خیره کننده

انواع پروتز دندان

 • ایمپلنت های دندانی: ایمپلنت های دندانی پس از جراحی دندان در استخوان فک کاشته می شوند و می توانند جایگزین یک یا چند ردیف کامل دندان شوند. ایمپلنت دندان، دندان مصنوعی ریشه دار است که از پیچ های تیتانیوم ساخته شده و در استخوان فک کاشته می شود. هنگامی که ایمپلنت با استخوان اطراف جوش بخورد، فوق العاده قوی خواهد بود و می تواند از پروتز دندانی حمایت کند. ایمپلنت ها ظاهری عینا مشابه با دندان های طبیعی شما خواهند داشت و امروزه یکی از پرکاربردترین پروتزهای زیبایی دندان در دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی به شمار می آیند.
 • تاج: تاج دندان یک پوشش کلاه مانند است که در بالای دندان قرار می گیرد و برای مطابقت با رنگ و شکل دندان طبیعی ساخته شده است. تاج ها، دندان آسیب دیده را می پوشانند یا بخشی از یک پل یا بریج دندان را تشکیل می دهند. در مواردی که دندان طبیعی دیگر نمی تواند تاج دندان را به دلیل آسیب شدید یا پوسیدگی نگه دارد، می توان از ایمپلنت به همراه تاج استفاده کرد. تاج دندان اغلب برای ترمیم یک دندان از دست رفته یا چندین دندان از دست رفته که در مجاورت یکدیگر نیستند استفاده می شود.
 • بریج دندان: یک پل (Bridge) دندان از دو تاج دندان تشکیل شده است که یک دندان یا دندان مصنوعی بین آنها وجود دارد. بریج های دندانی به دلیل ساختار متفاوت می توانند دندان های مجاور که پوسیده، آسیب دیده و یا به طور یکباره از بین رفته اند را بازسازی کنند. از پل های دارای ایمپلنت زمانی استفاده می شود که دندان های طبیعی قادر به حمایت از پروتز دندان نباشند. در عوض، پل های دارای ایمپلنت از ایمپلنت های دندانی به عنوان منبع حمایت از تاج دندان و دندان های مصنوعی استفاده می کنند. قرار دادن بریج دندان شبیه به قرار دادن تاج دندان است.
 • دندان مصنوعی: دندان مصنوعی دندان ها و لثه های مصنوعی هستند که برای بازسازی کل قوس بالا یا پایین دندان ها استفاده می شوند. آنها در مواردی استفاده می شوند که مقدار زیادی از دندان های طبیعی از بین رفته یا به شدت تحت تأثیر آسیب یا پوسیدگی قرار گرفته اند. دندان های مصنوعی در مدل های متنوع با قابلیت های حرمت مختلف در دسترس هستند. شما می توانید با مشورت با دندانپزشک تان بهترین گزینه را برای استفاده درمانی انتخاب کنید. دندان مصنوعی انتخابی قابل قبول است که می تواند تا حد زیادی کارایی دندان های از دست رفته را جبران کند و کیفیت زندگی فرد را بهبود بخشد.
 • روکش: روکش ها پوسته های نازکی هستند که دندان های تغییر رنگ یافته یا خرد شده را برای بهبود ظاهر آنها می پوشانند. مانند جرمگیری دندان با لیزر

پروتز دندان چگونه ساخته می شوند؟

برای ساختن پروتز دندان، دندانپزشک شما ارزیابی کاملی از دندان ها و حفره دهان شما انجام می دهد و از اشعه ایکس برای عکس برداری دقیق از استخوان فک و بررسی صحیح وضعیت دندان ها بهره می گیرد. این عمل به دندانپزشک شما اجازه می دهد پروتزی تهیه کند که از هر دندان باقی مانده پشتیبانی می کند. استفاده از پروتزهای زیبایی و درمانی متناسب، به شما اجازه می دهد به طور معمول غذا بخورید و صحبت کنید و زیبا به نظر برسید. در مرحله بعد، دندانپزشک از شما می خواهد تا قالب مخصوصی را گاز بگیرید. برای نیش زدن به قالب، تصویری از دندان هایتان ایجاد می کند. سپس قالب را به آزمایشگاه دندانپزشکی ارسال می کنند. طبق تصمیم و بسته به صلاحدید دندانپزشک، پروتزهای دندانی می توانند از طیف وسیعی از مواد از جمله پرسلن، رزین کامپوزیت، اکریلیک و زیرکونیا ساخته شوند.

انواع پروتزهای دندانی

روش قرار دادن بستگی به این دارد که کدام نوع پروتز دندان را دریافت می کنید؛ مثلا برای نصب ایمپلنت، دندانپزشک شما باید با استفاده از تیتانیوم، یک ریشه مصنوعی را در استخوان شما قرار دهد. سپس باید قبل از قرار دادن پروتز چند ماه صبر کنید تا مطمئن شوید ایمپلنت به درستی قرار گرفته و در استخوان محکم شده است. در صورت دریافت تاج، بریج یا روکش، دندانپزشک شما ممکن است قسمتی از سطح دندان را برداشته یا حک کند تا برای پروتز آماده شود. پروتزها باید بررسی شوند تا دندانپزشک مطمئن شود که محکم و راحت در دهان شما قرار می گیرند.

مزایا و معایب دندان مصنوعی

دندان مصنوعی مجموعه ای از دندان های کاذب است و در گذشته تنها گزینه ای بود که افرادی که دچار از دست دادن دندان شده بودند به منظور بهبود عملکرد و ظاهر دهان خود در اختیار داشتند. برای ثابت نگه داشتن دندان ها به چسب یا خمیر دندان مصنوعی نیاز است. بدون این چسب، دندان مصنوعی می تواند هنگام صحبت و غذا خوردن از جای مناسب خود خارج شود و ظاهر نامناسبی ایجاد کند. این دست اتفاقات می تواند باعث خجالت قابل توجه در فرد شود و بر اعتماد به نفس او اثر منفی بگذارد.

برخی از مزایای مربوط به دندان مصنوعی وجود دارد که باعث می شود افراد همچنان این گزینه را انتخاب کنند. اگر فک یا لثه های ناسالم یا ضعیفی دارید، پروتزهای زیبایی دندان راهی عالی برای اطمینان از این است که می توانید سلامت از دست رفته ی دهانتان را بازگردانید و هنوز می توانید با داشتن مجموعه کامل از دندان ها، ظاهری زیبا و سالم داشته باشید.

دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی

با ظهور پیشرفت های اخیر در علوم پزشکی، دندانپزشکی و مهندسی پزشکی، پروتزهایی ساخته می شود که علاوه بر راحتی عمل و کاربری استاندارد، ظاهری طبیعی و زیبا داشته باشند؛ بنابراین می توانید بدون نگرانی از ظاهر غیرطبیعی یا نگاه های سنگین دیگران، از پروتزهای خود استفاده کنید. هزینه های اولیه دندان مصنوعی نیز نسبت به ایمپلنت های دندانی ارزان تر است، اما لازم به ذکر است که به احتمال زیاد هر چند سال یکبار نیاز به تعویض آنها خواهید داشت.

درخواست وقت

  فرم را پر کنید و ما در طول ساعات کاری با شما تماس خواهیم گرفت. مراقبت های دندانپزشکی فوری معمولا در همان روز ارائه می شود.

  پیشنهاد ویژه

  10٪ تخلیه دندان مصنوعی

  • راه حل دائمی برای جایگزینی دندان های گمشده
  • عملکرد طبیعی و ظاهر
  • بهبود جویدن و صحبت کردن توانایی

  قسمت نظر بسته شده است.

  مشاوره رایگان و تماس